İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah | 25 Nisan 2023 | #HalkTV

7 Mayıs 2023 Çalar Saat Hafta Sonu

Kadınlar Bu Sahnede başroldedir.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ‘Kadınların İş ve Sosyal Hayatta Karşılaştıkları Zorluklar ve Çözüm Yolları´ konulu bir seminer düzenlendi.

Karısını yalnız bırakan kocaya tazminat...

Yargıtay, kocanın eşinin özel günlerinde yanında olmamasını, evine zaman ayırmamasını ve sürekli olarak işte olduğunu beyan etmesini manevi tazminat ödeme sebebi saydı.

Jet hızıyla boşanmak isteyenlere hakim nasıl bakıyor? '1 gün evli kalıp 5 yıl boşanamayan var...'

Rakamlara göre evliliklerin süresi kısaldı. Peki, mahkemeler özellikle 1 yıldan kısa süren boşanma davalarında neye dikkat ediyor, nasıl karar veriyor?

KAHROLDUK.

Yıllar önce bir yakınımın hastalığı nedeniyle uzun süre yoğun bakım kapısında beklemiştim. Benim gibi yakınları için orada olan pek çok benzer gönül yoldaşı ile bir bekleme odasında uyur ,yoğun bakım görevlisinin hangimizi çağıracağını birbirimize kenetlenerek beklerdik.

Kosova Elif Yazıcı'yı Ağırladı.

Avukat Elif Yazıcı, Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 82. yılı kutlamaları nedeniyle Kosova Eğitim Kurumlarının 6 ve 7. sınıf öğrencilerine konferans verdi.

303 Kadın Korunamayıp Öldürüldü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu yönetimi tarafından bayan öğrencilere yönelik düzenlenen “Kadına Şiddet”konulu seminerde konuşan Avukat Elif Yazıcı, “2015 yılında 303 kadın korunamayıp, öldürüldü.
  • Copyright 2023 - Tüm hakları saklıdır.