KİMLER OKUMALI

Kitabımı okumayı düşünecek kişiler arasında, hayatlarında zorlu dönemler geçiren, kendini çıkmazda hissedenlerin olduğunu biliyorum. Belki de içlerinden bazıları, yaşadıkları sıkıntılardan dolayı her şeyin düzelmeyeceğini düşünüyor olabilir. Kendilerine bile itiraf edemedikleri şekilde, zihinlerinin bir köşesinde her şeyin yok olmasını dilemiş olabilirler. Pişmanlık, öfke, acı, korku, kaygı gibi duygular arasında savrulurken, bir çıkış yolu bulamamanın verdiği güçsüzlük içinde, adeta sihirli bir elin kendilerini bu girdaptan çıkartmasını bekliyor olabilirler.

Ancak, yaşadığım tecrübelerden biliyorum ki, içinde bulunduğumuz durumun geçici olduğunu ve ne kadar yoğun hissedilirse hissedilsin, sonunun geleceğini bilmek önemlidir. Mutluluk ve huzur dolu günlerin çok yakın olduğuna olan inancımı, yaşadıklarımdan aldığım güçle paylaşmak istiyorum. Kendi yaşamımda yaşadığım zorluklardan dersler çıkararak, hatalarımı görmüş ve çözüm yolları aramış biri olarak, bu kitap aracılığıyla kendi birikimlerimi aktarmak istiyorum.

Bu kitap, benim yaşadığım deneyimlerden ve bu deneyimlerin bana öğrettiklerinden yola çıkarak yazılmıştır. Kendini geliştirmek, zorlukların üstesinden gelmek ve yaşamı daha olumlu bir şekilde yönlendirmek isteyen herkesin bu kitaptan faydalanabileceğini düşünüyorum.

KİTAP HAKKINDA

Yaşamımda herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duyup başvurduğum her insan bana aynı güveni veremedi. Öncelikle yeterince anlaşıldığımdan, yargılanmadığımdan ve böyle süreceğinden emin olmak isterim. Güven ve içtenlik, yakınlık duygusunu alabilmek isterim. Benimle empati kurabildiğine, yardım talep ettiğim konuda tecrübeli ve donanımlı olduğuna emin olmak isterim. Sonrasında da yardım alacağım kişinin kendi hayatında bunu başarabilmiş olmasını isterim. Mesela obez bir diyetisyen bana kilo verme konusunda güven veremez. Cildi çok bozuk bir dermatolog, borca batık bir finans danışmanı, kendi yaşamını düzene koyamayan bir yaşam koçunun önerilerini istesem bile dikkate alamam. Ancak aynı konuda kendi hayatında devrim yaratabilmiş insanlara büyük hayranlık duyar, tecrübeleri ve yollarını öğrenmeye daha istekli olurum. Ve bilirim ki; ne kadar okunsa, öğrenilmeye çabalansa da yaşayarak öğrenmenin yerini hiçbir şey tutamaz. Benimle benzer yollarda yürümüş, aynı acıları, zorlukları yaşamış birisi beni en iyi anlayabilir. Ve benim inancıma göre kendisi bunları aşabilmiş bir kişi, benim de aşmama gerçekten yardımcı olabilir.. İşte bu kitabı yazma isteğim de bu inancımla ilgili.

Bana göre boşanma sadece birkaç hukuk maddesi ile sınırlı bir olay değil. Boşanma öncesi ve sonrası nelerle karşılaşılacağı, boşanma kararı alma, harekete geçme sürecine ilişkin bilgilere de ihtiyaç var. Dava süreci ve sonrasının nasıl işleyeceğini, yaşamın yeniden şekillendirilmesi, bu sürecin en doğru biçimde sonuçlandırılabilmesine ilişkin önerilerle de karşılaşsa kişiler hiç fena olmaz. Dava boyunca avukat, mahkeme ile ilişkilerin nasıl olması gerektiğini, üstelik onca problem ve travmaya rağmen ilişkilerden, boşanmadan yıpranmış bir halde değil de tam tersi güçlenmiş, kendimiz ve dünya ile ilişkimiz olumlu yönde gelişmiş halde çıkabilmenin yollarını görebilmeliler diye düşündüm. Tüm bunlar hukuki dilin dışında her duyanın, okuyanın kolaylıkla anlayabileceği basitlik ve düzlükte olmalı. Bu nedenle sadece boşanma döneminde değil, bunun öncesi, sonrasına ilişkin her okuyanın içindeki güç kaynağını bulup sahip çıkabileceği bir başucu, rehber kitaba ihtiyaç olduğunu düşündüm. Bu konuda desteğe ihtiyaç duyan herkesin yanıbaşında bir hukukçu, aile danışmanı, boşanma koçu vs. tüm özellikleri bünyesinde barındıran biri varmışçasına hissedebilmesini arzu ettim.

  • SATIŞ KANALLARI
  • İçinde bulunduğunuz boşanma ve ayrılık sürecinde size kılavuz olacak bilgileri edinin…
  • Copyright 2023 - Tüm hakları saklıdır.